Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2019Relacje z wydarzeń
środa, 18 maja 2011 07:48

Bezsprzecznie wyjątkowy!
Wiosenny Dzień Wspólnoty Ruchu w Przecznie

Szczególny Dzień Wspólnoty Ruchu miał miejsce 15 maja 2011 roku w Przecznie na terenie diecezji toruńskiej. Właśnie tego dnia 25. rocznicę święceń prezbiteratu przeżywał ksiądz Wacław Dokurno, proboszcz goszczącej uczestników Dnia Wspólnoty parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, kapłan wychowany w charyzmacie Ruchu Światło-Życie, od lat wierny posłudze na jego rzecz.

 


Więcej…
 
wtorek, 05 kwietnia 2011 08:51

16 drużyn Oaz Młodzieżowych i Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, setka zawodników oraz dziesiątki fanów na trybunach sali gimnastycznej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy były świadkami pasjonującej rywalizacji, która już po raz szósty z rzędu odbyła się pod szyldem oazowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej. W tym roku walka toczyła się o puchar moderatora diecezji bydgoskiej – ks. Macieja Tyckuna, jednak turniej podobnie jak rok wcześniej miał charakter otwarty, toteż pośród drużyn znalazła się ekipa oazy młodzieżowej z Inowrocławia (diec. gnieźnieńska).

 


Więcej…
 
sobota, 05 marca 2011 09:12

Słuchać Pana w Kościele – takie hasło przyświecało XXXVI Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, która odbywała się w Częstochowie w ostatni weekend lutego, gromadząc ponad tysiąc osób odpowiedzialnych za Ruch w diecezjach polskich, a także za granicą. Był to czas szczególnie intensywnego doświadczania mocy Słowa Bożego, działającego skutecznie w i poprzez Kościół. Silnie przemawiał znak obecności wśród nas tak licznej rzeczy pasterzy Kościoła, w szczególności arcybiskupa Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 


Więcej…
 
sobota, 05 marca 2011 09:08

…Powrócił do domu Ojca…

W poniedziałek,  21 lutego rano odebraliśmy smutną wiadomość: zmarł o. Czesław Chabielski. Jezuita, któremu wiele pokoleń ludzi zawdzięcza nowe życie w Chrystusie. Związany z Bydgoszczą od prawie 40 lat - życiem głosił Ewangelię młodym i starszym, zdrowym i chorym, biednym i bogatym, wykorzystując każdą chwilę i każdą sytuację, aby przybliżyć nam Chrystusa. On był w życiu Ojca, bo tak go nazywamy, najważniejszy. A najlepszą drogą do Jezusa – Pana i Zbawiciela – jest Niepokalana i tak ukazywał Ją nam Ojciec Czesław. Nic więc dziwnego, że wiadomość o Jego odejściu do wieczności przyjęliśmy z niedowierzaniem, smutkiem, bo odszedł Ktoś Ważny dla nas, ale jednocześnie w duchu chrześcijańskiej radości, bo jestem pewna - Ojciec jest już na Wiecznej Oazie w niebie.

 


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9

Znak Roku

znak_roku.jpg