Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2019Relacje z wydarzeń
niedziela, 01 kwietnia 2012 18:46
Dnia 24 marca 2012 r. odbył się Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych. Przedstawiciele diecezji należących do filii pelplińskiej tym razem spotkali się w Grudziądzu. Tematem rozważań była "Jedność w budowaniu nowej parafii".

 


Więcej…
 
niedziela, 01 kwietnia 2012 17:23

Rodzice i dzieci razem w piłkę halową – VII Oazowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Tyrawy

16 zespołów, około 150 zawodników i jeszcze raz tylu kibiców, cały dzień zmagań sportowych, ale przede wszystkim czas radości, rekreacji i integracji - czyli 17 marca w Bydgoszczy odbył się VII Oazowy Turniej Piłki Halowej. Tym razem walka toczyła się o Puchar Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Tyrawy, Ordynariusza diecezji bydgoskiej. Turniej ma charakter otwarty, gdyż oprócz czternastu drużyn z diecezji bydgoskiej wielką radością było gościć dwie drużyny (Oazę Młodzieżową i Domowy Kościół) z parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu (archidiecezja gnieźnieńska). W tym roku 9 zespołów reprezentowało Oazę Młodzieżową, a 7 - Domowy Kościół.
 

Więcej…
 
niedziela, 26 lutego 2012 21:55

Dar spotkania z Pasterzem

Charyzmat spotkania stanowi bardzo istotny element naszego życia w Ruchu. Radość rodząca się z przebywania z drugą osobą jest bezcenna. Oazowicze diecezji bydgoskiej mieli łaskę doświadczyć daru spotkania w szczególny sposób w piątkowy wieczór, 24 lutego, kiedy to nieoczekiwanie otworzyło się „okienko” dla ks. Adama Wodarczyka, Moderatora Generalnego Ruchu, głoszącego w Bydgoszczy rekolekcje dla alumnów Wyższego Seminarium Duchownego. Korzystając z owego „okienka”, ks. Adam z radością przyjął zaproszenie na spotkanie z członkami Ruchu naszej diecezji.
Więcej…
 
czwartek, 23 lutego 2012 09:49
Obudź się dziś!

37. Kongregacja Odpowiedzialnych

Kolejna Kongregacja Odpowiedzialnych przeszła do historii. Kolejny raz wysłuchaliśmy słowa programowego Moderatora Generalnego, katechezy gościa z daleka, nowej piosenki roku… Czy to wydarzenie należy traktować wyłącznie w kategoriach „historycznych”?

Co zrobić z tym wszystkim, czego byliśmy świadkami i co usłyszeliśmy?Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9

Znak Roku

znak_roku.jpg