Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2019Diakonia Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia została powołana 30 maja 2015 roku w czasie Diecezjalnej Oazy Matki i ma na celu czynnie służyć innym ludziom. Nasze posługiwanie chcemy spełniać w dwóch sferach: posługiwanie w ramach wspólnoty oraz posługiwanie „na zewnątrz",  zgłębiając jednocześnie duchowość św. Wincentego a' Paulo - patrona miłosierdzia.

Z całego serca wraz z ks. SławkieWincenty a Paulom zapraszamy Was do włączenia się w to niezwykłe dzieło opierając się na słowach Ewangelii Św. Łukasza

„Bądźcie miłosierni jak Ojciec Wasz jest miłosierny" Łk 6,36

Odpowiedzialni: Iza i Radek Jesionkowscy

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Moderator Diakonii: ks. Sławomir Bar

W celu ułatwienia z nami kontaktu w sprawach wymagających delikatności i dyskrecji uruchomiliśmy

TELEFON ZAUFANIA 504 147 136 

dostępny w niedzielę i czwartek w godzinach 21.00 - 22.00

 

Jeśli chcesz finansowo wesprzeć nasze działania, możesz przekazać wpłatę na numer rachunku bankowego:

Fundacja Światło Życie Ośrodek w Bydgoszczy

ul. Bydgoskich Olimpijczyków 11, 85-796 Bydgoszcz

14 1090 1072 0000 0001 1788 3386

Wpłaty winny mieć tytuł: na cele statutowe - DM

 


II edycja akcji "Serce w plecaku" zakończona

Młodzież oazowa kolejny raz wsparła naszą akcje gromadząc przybory szkolne i zeszyty. Szóstka dzieci otrzymała plecaki z wyposażeniem.

 

 


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jak być dobrym"

W dniu 22 maja 2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jak być dobrym". Nadesłano 234 przepiękne, kolorowe prace, do oceny zakwalifikowano 230. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci 7-8 lat - 146 prac, następnie do 6 lat - 76 prac i 8 prac dzieci 9-13 lat. Zwycięskie prace zlicytowano, a uzyskaną kwotę przeznaczono na pomoc potrzebującym dzieciom z rodzin wielodzietnych. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody. Ich prace można zobaczyć klikając => bydgoski marsz dla życia.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a rodzicom za cudowną zabawę w trakcie licytacji. Zapraszamy za rok!


Diakonia MiłosierdziaDiakonia Miłosierdzia serdecznie zaprasza wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne do uczestnictwaDiakonia Miłosierdzia w konkursie plastycznym "Jak być dobrym". Finał konkursu połączony z licytacją zwycięzkich prac, będzie miał miejsce na pikniku rodzinnym przy Bazylice Wincentego a Paulo, po Marszu dla Życia i Rodziny w Auli Krzyża około godziny 15.00-15.30.

Prace wykonane dowolną techniką w formacie A3/A4 opatrzone na odwrocie imieniem i nazwiskiem dziecka oraz wiekiem, należy przesyłać do 30 kwietnia 2016 na adres:

Bazylika Wincentego a Paulo

Ossolińskich 2, Bydgoszcz

z dopiskiem "Jak być dobrym"

Każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom i drobny upominek, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy!


Diakonia Miłosierdzia

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie Diakonii Miłosierdzia, które odbędzie się 16 kwietnia o godz. 19.00 w Bazylice św. Wincentego a' Paulo

 


 

WIELKI TYDZIEŃ

Pamiętaj o drugim człowieku, dostrzeż go i okaż swą pomoc. Jest wielu potrzebujących.

"Jeżeli nie okazuje się miłosierdzia jest się tylko malowany chrześcijaninem"

/św. Wincenty a Paulo/


Diakonia MiłosierdziaSerdecznie zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w intencji wszystkich Ofiarodawców, która odbędzie się w niedzielę 28.02.2016 o godz. 19.00
w Kaplicy Akademickiej Bazyliki Św. Wincentego a 'Paulo w Bydgoszczy.Diakonia Miłosierdzia

 

6 grudnia 2016 - Orszak Trzech Króli

Dziękujemy za złożone dary w postaci słodyczy i tego wyjątkowego rysunku. Słodycze trafiły do 8 wielodzietnych rodzin oraz do dzieci z Ośrodka Interwencyjnego w Fordonie.

 

 

 

 


Podsumowanie naszej działalności w 2015 roku:Diakonia Miłosierdzia

Przekazaliśmy:

- 4 plecaki z wyposażeniem
- 1 tona węgla
- 4 pary butów zimowych

- obiady szkolne dla dwójki dzieci w aktualnym roku szkolnym
- środki czystości dla jednej rodziny
- pieluchy dla 2 dzieci
- leki dla 1 dziecka
- paczki żywnościowe 50 kg dla 4 rodzin

Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy przekazać potrzebującym rodzinom łóżeczko z wyposażeniem, materac do łóżeczka, pralkę, 4 biurka, odzież, słodycze, klocki oraz obiadki i deserki dla niemowląt.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie zapewniając jednocześnie o pamięci w modlitwie.


Daj piątaka na dzieciaka

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego ogłoszonego przez Kościół ŚWIĘTYM ROKIEM MIŁOSIERDZIA rozpoczęliśmy całoroczną akcję mającą na celu pozyskanie środków na obiady dla dzieci z rodzin wielodzietnych.

Zachęcamy Was do przekazania jednego piątaka na naszego dzieciaka.

Pieniądze możecie przekazywać bezpośrednio Animatorom Oaz i Kręgów DK lub na rachunek fundacji j.w.

 


6 grudnia Finał akcji Dzieciaki Słodziaki

Ze słodkimi upominkami trafiliśmy do dwóch placówek - przy ulicy Stolarskiej i Traugutta. ByłaDiakonia Miłosierdzia diecezji bydgoskiej wspólna zabawa, śpiewanie kolęd oraz czytanie legendy o św. Mikołaju - biskupie. Dzieci były cudownie radosne i otwarte na nasze propozycje. Ze słodyczy i orzechów cieszyły się niebywale, a to wszystko dzięki Waszym szczodrym sercom.

D z i ę k u j e m y ! ! !

 


5 grudnia


...Tyle zebraliśmy słodyczy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

Słodkościami obdarowaliśmy 56 dzieci.

 

 

 karma dla psaDZIECIAKI SŁODZIAKI

to kolejna akcja Diakonii Miłosierdzia zainicjowana tym razem przez młodzież. Postanowili nie tylko podzielić się słodkościami z innymi dziećmi, ale również w bajkowych strojach z Mikołajem na czele wręczyć je 6 grudnia podopiecznym  Domu Małego Dziecka oraz Pogotowia Interwencyjnego.

Jeśli chcesz stać się Św. Mikołajem przyłącz się do naszej zbiórki słodkości (lizaki, wafelki, batoniki, żelki, ciastka, gumy rozpuszczalne), która trwać będzie do 30.11.2015.

 

Kontakt: Monika Bukowiecka i Dominika Sobczyńska

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Zakończyliśmy akcję "Serce w plecaku".

Piątka dzieci otrzymała plecaki z wyposażeniem - były ogromnie szczęśliwe i przejęte tak wielkim dla nich darem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kompletowanie wyprawek szkolnych.

W tym roku priorytetem działań Diakonii jest organizowanie pomocy dzieciom na różnych płaszczyznach pod hasłem „...pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie". Nie ograniczamy jednak naszych działań tylko do tego obszaru. Aktywnie organizujemy pomoc tam, gdzie Pan Bóg nam wskaże.

Mamy oczy, uszy i serca szeroko otwarte ...


W tym roku priorytetem działań Diakonii będzie organizowanie pomocy dzieciom na różnych płaszczyznach, pod hasłem „…pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”.

Finał pierwszej akcji "Serce w plecaku", której szczegóły zostały przesłane mailowo do odpowiedzialnych grup oazowych i par rejonowych Domowego Kościoła , odbędzie się 27.09.2015.

 

Znak Roku

znak_roku.jpg