Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2019wtorek, 20 września 2011 06:43

Pan Bóg jest jak prąd, czasem potrzeba właśnie silnego kopa żeby Go poczuć” – takie między innymi słowa skierował do młodych ludzi ks. Marek Siwka – moderator Ruchu Światło-Życie diecezji gnieźnieńskiej - drugiego dnia rekolekcji ewangelizacyjnych w parafii św. Mikołaja w Starym Fordonie. Rekolekcje te odbywały się w dniach 11-14 września br. i miały na celu zachęcenie młodych ludzi ze Starego Fordonu do przyjścia na spotkanie nowoformującej się wspólnoty oazowej.

 


Dziesiątki rozmów telefonicznych, dziesiątki rozmów na żywo, półtora miesiąca przygotowań zdało swój egzamin przez 4 dni, w czasie których pochylaliśmy się nad 4 prawami życia duchowego. A rozmach przedsięwzięcia był niemały. Do przyjścia na rekolekcje nawoływały liczne środki przekazu: artykuł w gazecie parafialnej, ogłoszenie duszpasterskie, ulotki rozdawane po mszach, prezentacja oazy na festynie parafialnym, strona internetowa, informacja na Facebooku, osobista zachęta osób z grupy wolontariatu oraz służby liturgicznej, nasze wystąpienie na mszach tydzień przed rekolekcjami, wzmianka o nas w lokalnej prasie czy wreszcie to, z czego byliśmy najbardziej dumni – piękny plakat, mierzący ponad 5 metrów kwadratowych, wykonany przez panią Krystynę Karpińską z naszej parafii. To wszystko zaowocowało tym, że w poniedziałek, drugiego dnia rekolekcji, gdy rozpoczynaliśmy spotkanie ilość zgromadzonych chyba przerosła nasze oczekiwania, bo drżeliśmy o to, czy będzie odzew, a trudno było wywnioskować to w niedzielę, gdzie nauki rekolekcyjne odbywały się na mszach parafialnych.

Reklama i propaganda swoją drogą, ale trzeba było jeszcze zorganizować ludzi do posługi. Ksiądz Marek Siwka sprawdził tylko czy nie ma zajętego terminu i nie wahając się ani chwili dłużej odpowiedział pozytywnie. Zorganizowanie diakoni do posługi na rekolekcjach było z jednej strony proste, bo zapraszaliśmy takich jak my – przedstawicieli oazy młodzieżowej, z którymi przecież przez wakacje, czy to na rekolekcjach, czy już po nich, mieliśmy stały kontakt, ale z drugiej strony trudne, gdyż rozpoczęty już rok szkolny oraz trwające jeszcze wakacje dla studentów sprawiły, że nie byliśmy pewni czy każdego dnia starczy osób do posługi. Na szczęście Boży zamysł okazał się być ponad tym i każdego dnia przeżywaliśmy piękne chwile, gdy jedni młodzi ludzie dla innych młodych ludzi posługiwali.

I tak pokrótce: pierwszego dnia odbyły się dwie msze św. ewangelizacyjne oraz nauki na pozostałych mszach, drugiego dnia był dzień sakramentu pokuty i pojednania, trzeci dzień trochę krótszy i czwarty, ostatni dzień – msza św. i agapa, a wszystko to przeplatane budującymi świadectwami, poruszającymi scenkami i pięknymi śpiewami.

Za nami już pierwsze spotkanie nowej oazy, na którym było 20 osób. Co dalej? To tylko Bóg wie, ale proszę Was jeszcze raz o modlitwę w intencji tej młodej, raczkującej wspólnoty. :-)

Tomasz Rusiniak

Zdjęcia z rekolekcji dostępne są w Galerii.

 

Znak Roku

znak_roku.jpg