Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2018Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej - Październik
poniedziałek, 03 października 2011 18:00

Najbliższe spotkanie Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej odbędzie się we wtorek 11 października 2011 r. o godz. 18:30 w sali oazowej w parafii oo. jezuitów w Bydgoszczy (Plac Kościeleckich 7).

Serdecznie zapraszam,
Wojciech Kosmowski
Animator DDL 
Zaproszenie Diecezjalnej Diakonii Muzycznej
sobota, 01 października 2011 18:27

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Diakonii Muzycznej w poniedziałek, 03.10.2011r. do Seminarium przy ul. Grodzkiej, na godz. 18.00.

W planie spotkania:
- wspólne przebywanie
- rozważanie fragmentu Pisma Świętego – jako element wspólnej modlitwy
- omówienie rocznego planu pracy Ruchu Światło-Życie i posług z nim związanych oraz planu formacji w tym roku (cykl spotkań: raz na 2 m-ce)
- kawa, herbata, ciacho… (zachęcamy do współtworzenia wspólnoty stołu)
- zachęta do współtworzenia strony internetowej diakonii, jako elementu łączącego wszystkie grupy i stany Ruchu (jeśli masz propozycje, przemyślenia – jesteśmy otwarci na NOWE)

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w jakikolwiek sposób we współtworzenie wspólnoty diakonijnej, ale i tych, którzy chcą po prostu z nami pobyć, pośpiewać, pomodlić się…

Do zobaczenia!

Animatorzy D.Muz.
i ks. Tomasz Kalociński 
Internetowy kurs: "Poznaj symbole liturgiczne"
piątek, 30 września 2011 09:59

Zachęcamy do udziału w internetowym kursie "Poznaj symbole liturgiczne", organizowanym przez portal Poważne sprawy, poważne odpowiedzi. Przez 40 kolejnych dni, począwszy od 1 października, prezentowany będzie jeden symbol liturgiczny. W kursie można uczestniczyć zapisując się na listę mailingową lub za pośrednictwem portalu Facebook. Autorem cyklu jest znany liturgista ks. prof. Bogusław Nadolski TChr. Szczegóły w odnośniku poniżej.

 

 

 

 

 


 
1. rocznica śmierci śp. Danki Mieleckiej - 2 października
niedziela, 25 września 2011 18:23

W niedzielę 2 października w parafii oo. jezuitów w Bydgoszczy, o godz. 9:30 odprawiona zostanie Msza Święta w pierwszą rocznicę śmierci śp. Danki Mieleckiej, moderatorki Ruchu Światło-Życie i sekretarki filii pelplińskiej Ruchu.

 

Po Eucharystii odbędzie się Agapa.

 

Od 26 września będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska w intencji Zmarłej. Plan Mszy poniżej.


 


 

Więcej…
 
Chcę zawieźć oazę do Chin - s. Katarzyna Wu, Aleksandra Wachowiak
wtorek, 20 września 2011 08:14

Świadectwo z Międzynarodowej Oazy I st. w Krościenku przesyła uczestniczka z Chin:

Nazywam się Katarzyna Wu. Pochodzę z Chin, ze Zgromadzenia Sióstr Ducha Świętego Pocieszyciela. Teraz studiuję teologię w Krakowie.

 

Dwa lata temu usłyszałam o oazie, ale wtedy nie wiedziałam, co to za spotkanie. Na tę oazę przylatywały nawet trzy osoby  z Chin i przez trzy lata uczestniczyły w kolejnych oazach. Ja uczestniczyłam w oazie dopiero w tym roku. Dużo doświadczyłam.

 

Po pierwsze, bardzo mi się podobają spotkania w grupach, gdzie możemy rozmawiać o Jezusie i o tym, jak żyjemy Słowem Bożym. Po drugie, codziennie bardzo przeżywałam adorację i to, że mogłam w kaplicy, wspólnie lub indywidualnie, modlić się.

 

Te rekolekcje dużo mnie nauczyły.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 następna > ostatnia >>

Znak Roku

znak_roku.jpg