Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2018I Bydgoski Bal Niepodległości
sobota, 23 września 2017 21:52

Zapraszamy na I Bydgoski Bal Niepodległości 11 listopada 2017 r.


 


 
Bieg Sztafetowy i Maraton szlakiem męczeńskiej drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki
czwartek, 21 września 2017 11:57

XXV Bieg Sztafetowy i II Maraton szlakiem męczeńskiej drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odbędzie się 15 października 2017 r. Tegoroczny bieg rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 09:00 w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3 w Bydgoszczy. Po Mszy świętej będzie miało miejsce złożenie wiązanek przed obeliskiem upamiętniającym bł. ks. Jerzego. Start maratonu i biegu sztafetowego o godz. 10:15 z placu przy kościele. Zawodnicy pobiegną ulicami: Ks. Biniaka, Wybieg, Majora Hubala-Dobrzańskiego, Szpitalną, Wojska Polskiego, Chemiczną, Hutniczą, Toruńską, Sporną, Fordońską, DK80 przez Most Fordoński i dalej w kierunku Torunia do Górska. Bieg zakończy się w Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. J . Popiełuszki w Górsku ok. godz. 16.00.

Celem biegu jest oddanie hołdu bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce, przybliżenie biegaczom jego ostatniej męczeńskiej drogi, propagowanie aktywnego trybu życia poprzez sport - bieganie.

Organizatorami Maratonu i Biegu sztafetowego jest Ruch Światło-Życie diecezji bydgoskiej, Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i Region Bydgoski NSZZ „Solidarność”.


Czekamy na zgłoszenia biegaczy z Ruchu Światło-Życie, którzy chcą wziąć udział w sztafecie. Od ilości zgłoszonych osób będzie zależało, czy będzie jedna drużyna czy więcej. Zgłoszenia najpóźniej do 30 września prosimy kierować do Reginy Piątkowskiej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


> galeria zdjęć z maratonu i sztafety z 2016 r.


 
Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji zaprasza
czwartek, 21 września 2017 11:52

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie diecezji bydgoskiej zaprasza na:

Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez naszą Diakonię we współpracy z Odnową w Duchu Świętym i o. Jackiem Olczykiem SJ w środy po Mszy św. o godzinie 18 w kościele oo. Jezuitów w Bydgoszczy, w terminie od 11 października do 20 grudnia 2017 r.

Kurs Filip prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji specjalnie dla członków Domowego Kościoła i całego Ruchu Światło-Życie w dniach 17-19 listopada 2017 r.

Warsztaty o posługiwaniu modlitwą wstawienniczą prowadzone przez wspólnotę Ogień Boży z o. Rafałem Kogutem OFM specjalnie dla członków Domowego Kościoła i całego Ruchu Światło Życie w dniach 13-15 października 2017 r.


Na wszystkie te wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegóły na: www.uwielbienie.bydgoszcz.pl

Zapraszamy również do dołączenia do naszej Diakonii!

animatorzy – Julia i Janusz Staneccy tel. 512385883


 
Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia dziękuje i zaprasza
czwartek, 21 września 2017 11:42

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działalność diakonii KWC.

Za udział w comiesięcznych Mszach Świętych i nabożeństwach, za podejmowane działania, które sprzyjały propagowaniu idei Krucjaty.

Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Piotra Wencla – moderatora KWC za odprawione Msze Święte i opiekę duszpasterską. Dziękujemy również oo. Jezuitom za udostępnienie kościoła i pomieszczeń do naszych spotkań.

W tym roku pracy formacyjnej spotkania KWC odbywać się będą, tak jak do tej pory, w trzeci poniedziałek każdego miesiąca w kościele oo. Jezuitów przy placu Kościeleckich 7 w Bydgoszczy. Kolejne spotkanie - 16 października o godz. 18:00.

Planujemy również Msze Święte KWC w poszczególnych rejonach naszej diecezji. Związane to jest z roczną peregrynacją krzyża KWC. Po zakończonej Eucharystii będzie adoracja krzyża i krzyż pozostanie przez miesiąc w danym rejonie. Małżonkowie będą mogli go zabrać do domu na wspólną modlitwę. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 4 października 2017 r. w Rejonie I na Osowej Górze w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na Osowej Górze powstała grupa Anonimowych Alkoholików. Mitingi otwarte odbywają się w każdą środę o godzinie 19:00 (wejście boczne kościoła, salka na parterze). Przyjdź, zobacz, posłuchaj. Możesz pomóc sobie lub innym, niczym nie ryzykujesz, nic nie musisz. Będziesz zaskoczony, spotkasz przyjaciół. Zapraszamy!

Wisława i Bogdan Szydłowscy

 


 
Zaproszenie Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej
czwartek, 21 września 2017 11:35

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna zaprasza do współpracy.

Szczegóły w załączniku:

>pobierz


 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Znak Roku

znak_roku.jpg